Hüdayi Baş'a mobbing uygulayarak kalp krizi geçirmesine neden olan Pervin Töre görevden alındı, yerine Emre Çay atandı!

Hüdayi Baş'a mobbing uygulayarak kalp krizi geçirmesine neden olan Pervin Töre görevden alındı, yerine Emre Çay atandı!

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin mobbingi sonucu kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği iddia edilen Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Vekili Hüdayi Baş'ın ölümüne ilişkin soruşturma başlatıldı. Görevden alınan Töre'nin yerine Emre Çay atandı

İddiaya göre, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Muğla Olgunlaşma Enstitüsü Müdür Vekili Hüdayi Baş'tan, personel alımı sınavında usulsüzlük yapmasını istedi. Bunu kabul etmeyen Baş'a mobbing uygulayarak istifaya zorladığı öne sürülen Töre'nin baskılarına dayanamayan Baş, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Bunun üzerine 'mobbing sonucu ölüme sebebiyet vermek' ile suçlanan Milli Eğitim Müdürü Töre, görevinden alındı. Yerine Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay atandı.

'İSTİFA BASKISI NEDENİYLE KALP KRİZİ GEÇİRDİ'

8 Eylül 2020'de kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Hüdayi Baş'ın ölümüyle ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin, enstitüye personel alımı için yapılacak sınavda, Baş'tan usulsüzlük yapmasını istediği öne sürüldü. Bu isteği yerine getirmeyen Baş'ın 'istifa et' baskılarına ve mobbinge maruz kaldığı, bu sebeple hayatını kaybettiği öne sürüldü.

'İKİ KİŞİDEN DAHA BASKI GÖRDÜ'

İl Milli Eğitim Müdürü Töre hakkında taksirle ölüme sebebiyet vermek gerekçesiyle ve söz konusu sınav hakkında, yetkililer tarafından soruşturma başlatılırken Muğla Valiliği, MEB Maarif Müfettişleri, ön inceleme raporu hazırlandı. Raporda, Töre'nin yanı sıra Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Kaya ve Menteşe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammer Cihan'ın da Baş'a baskı uyguladığı belirtildi.

5da5035545d2a0d198224cbd.jpg

PERVİN TÖRE KİMDİR?

Erzurum'da doğan Pervin Töre, liseye dek burada öğrenim görmesinin ardından İzmir'e yerleşti.

İzmir Kız Lisesi'nin ardından eğitim hayatına Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Kimya bölümünde devam eden Töre, İzmir Kız Lisesi Müdürlüğüne atanmasının ardından 2012 yılı Ocak ayında Aydın İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı.

Daha sonra sırasıyla, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü ve Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Töre, 2018 yılının Temmuz ayında Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı.

Evli ve bir çocuk annesidir.

1040214.jpg

EMRE ÇAY KİMDİR?

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde dünyaya gelen Emre Çay, ilk ve orta öğrenimini Kırıkkale’de, aldı. Lise eğitimine ise Samsun'da devam eden Çay, İstanbul Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü´nde lisans öğrenimi gördü. Marmara Üniversitesi Türkçe Eğitimi alanında yüksek lisans yaptı.

Pervin Tören'in görevden alınmasının ardından yerine Muğla İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.