Kaynıyla ilişkiye giren kadın, cinayet nedenini itirafından sonra kayboldu

Kaynıyla ilişkiye giren kadın, cinayet nedenini itirafından sonra kayboldu

İstanbul'da meydana gelen olayda, Hasan Akman'ın kardeşi Ecevit Akman tarafından başından silahla öldürülmesinin ardından maktulün eşinin mezar başındaki itirafı, gündeme oturdu. Kaynıyla ilişkiye giren kadın, itirafının ardından kayboldu.

İstanbul'un Ümraniye ilçesinde yaşanan olayda, 41 yaşındaki Hasan Akman, kardeşi Ecevit Akman tarafından başından vurularak öldürüldü. Cinayetin ardından kocasının mezarı başında itiraflarda bulunan Hasan Akman'ın eşi A. Akman, kaynıyla ilişkiye girdiğini belirterek kocasının kendisi yüzünden öldüğünü öne sürdü. İtirafının ardından ortalıktan kaybolan A. Akman'dan 5 aydır haber alınamadığı öğrenildi. 

"HASAN ŞU AN HAYATTA OLABİLİRDİ"

Ümraniye'ye bağlı Cemil Meriç Mahallesi'nde, 20 Haziran tarihinde Ecevit Akman, 41 yaşındaki ağabbeyi Hasan Akman'ı başından silahla vurarak öldürmüştü. Hasan Akman'ın ölümünün ardından savcılığa ifade veren karısı A. Akman, ifadesinde kendisinin de Ecevit kadar suçlu olduğunu belirtti. Cinayetten haberi olduğunu vurgulayan kadın, "Ecevit bana Hasan’ı vuracağını söylediğinde birilerini arayıp haber verip engel olabileceğim halde engel olamadım. Belki de bunu yapmış olsam Hasan şu an hayatta olabilirdi.  Ben de Ecevit kadar suçluyum" şeklinde ifade verdi. Denetimli serbestlik verilen A. Akman’ın karakola imza vermeye gitmediği ve o günden beri kendisinden haber alınamadığı öğrenildi.

Kaynıyla ilişkiye giren kadın, cinayet nedenini itirafından sonra kayboldu

 

İFADEDE VERDİĞİ NUMARA KULLANIM DIŞI 

Ecevit Akman'ın çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmasının ardından kocasının mezarı başında cinayete dair itiraflarda bulunan A. Akman, olayın ardından verdiği ifadede planı Ecevit ile birlikte yaptığını fakat kendisinin daha sonra vazgeçtiğini belirtmesinin ardından mahkemeye sevk edilerek denetimli serbestlik hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştı.

Serbest bırakıldığı günden sonra karakola imza vermeye gitmesi gereken Akman'ın o günden sonra bir daha imza vermeye gitmediği ve kaybolduğu öğrenildi. Yaklaşık 5 aydır kendisinden haber alınamayan A. Akman’ın 29 Haziran 2020 günü Anadolu Adliyesi’nde ifade verirken verdiği cep numarasının da kullanım dışı olduğu öğrenildi.  

Kaynıyla ilişkiye giren kadın, cinayet nedenini itirafından sonra kayboldu

VIDEOYA DA ÇEKMİŞ

Hasan Akman’ın ağabeyi Mehmet Akman, olayla ilgili  "Geçtiğimiz mayıs ayında koronavirüs nedeniyle kardeşim cezaevinden çıktı. Ancak bu süreçte gelinimiz A., diğer kardeşim Ecevit ile birlikte olmuş. Onu da sonrasında öğrendik. Hatta Ecevit ile beraber olduğunda bunu cep telefonuyla videoya da çekmiş. Sonrasında Hasan cezaevinden çıkınca kardeşim Ecevit'i sürekli olarak o görüntüleri kocasına izletmekle tehdit etmiş. Hatta birlikteliklerinden çocuk da aldırmışlar. Hepsini Hasan öldürüldükten sonra öğrendik.

Kaynıyla ilişkiye giren kadın, cinayet nedenini itirafından sonra kayboldu

Bir gün mezara ziyarete gideceğini söyledi. Yeğenim de gizlice takip ediyor. Sonra onu cep telefonuyla kayıt altına alıyor. Gelinimiz A., vicdan azabı çekiyor ve kocası Hasan'ın mezarı başında cinayeti itiraf etmiş. O görüntüleri izledikten sonra tek bir tokat bile atmadan savcılığa götürdüm. Orada da itiraf etti. Mahkemeye sevk edildi. Denetimli serbestlikle serbest kaldı. Ancak imza atmaya gitmiyor. Şu an kayıp." dedi.  Öte yandan  A. Akman’ın ailesi ise, “A., bizi ailelikten reddetmiş. Hatta savcılığa bile o konuda ifade vermiş” diye konuştular.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.