Merdan Yanardağ, Abdülhamid Han'a küstahça hakaretlerde bulundu.

Merdan Yanardağ, Abdülhamid Han'a küstahça hakaretlerde bulundu.

TELE 1 Genel yayın yönetmeni Merdan Yanardağ'dan kendi televizyon kanalı canlı yayınında AbdülhamiD Han'a küstahça hakaretlerde bulunması büyük tepkiler yolaçtı.

CHP'ye yakınlığıyla bilinen  candaş medya olarak adlandırılan iktidarı her şarta eleştirerek yayın politikası güden TELE1 televizyon canlı yayınında, son Osmanlı padişahi Abdülhamid Han'a çok çirkin ve küstahça hakaretler yapıldı

TELE1 TV 'nin Genel Yayın Yönetmeni ev aşırı iktidar karşıtı  muhalif gazeteci olarak bilinen  Merdan Yanardağ, hazırlayıp sunduğu '18 dakika' programında skandal ifadeler kullandı. Yanardağ, Abdülhamid Han'a küstahça hakaretlerde bulundu.

Yanardağ canlı yayındayapığı konuşmada, "1908'de Abdülhamid despotizminin, emperyalizmin uşağı aşağılık bir diktatör olan, Mithat Paşa'yı Taif'te boğduran, Osmanlı-Türk aydınlanmasını, modernleşmesini savunan bütün aydınlara zulmeden, Namık Kemal'lere, Tevfik Fikretlere..." şeklinde skandal ifadelerde bulundu.

Merdan Yanardağ'ın bu açıklamalarından sonra Yanardağ'a büyük tepkiler geldi.

2-002.jpg

MERDAN YANARDAĞ KİMDİR?

iktidar karşıtı Aşırı muhalif ve CHP yanlısı olarak tanına gazeteci Merdan Yanardağ Sivas’ın Divriği ilçesinde 1959'da doğdu, nüfus cüzdanında doğum tarihi olarak 24.02.1961 belirtilmiş. İlk, orta, lise ve üniversite öğretimini İstanbul’da bitirmiş. İİTİA (Marmara Üniversitesi) Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, “Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi” alanında yüksek lisans (master) yaptı. Ardından (İstanbul) Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde sosyoloji doktorasını bitirdi.

Öğrenciliği ağırlıklı olarak Türkiye’nin çok büyük siyasal ve toplumsal bir hareketlilik ve çatışma yaşadığı 1970'li yıllarda geçti. Siyasal mücadele içinde aktif şekilde yer aldı. sol eğilimli  Gençlik örgütlerinde yöneticilik yaptı, dönemin gençlik liderleri arasında yer aldı. Üniversite son sınıf öğrencisiyken 12 Eylül 1980 askeri darbesinden sonra tutuklandı ve ceza evine kondu. Merdan Yanardağ, CHP ile yakınlığı ile bilinen TELE1 Televizyonunda genel yayın yönetmenliği yapmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum