Nedim Şener yazdı: Fetullah Gülen felç geçirdi!

Nedim Şener yazdı: Fetullah Gülen felç geçirdi!

15 Temmuz hain darbe girişiminin lideri ve Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün elebaşı hakkında ortaya atılan 'öldü' iddialarının ardından Nedim Şener, bugünkü köşe yazısında Gülen'in koronavirüse yakalndığını ve felç geçirdiğini belirtti.

15 Temmuz hain darbe girişiminin lideri olarak bilinen ve bu girişimi organize etmesinin ardından halkın yenilmez gücüyle karşı karşıya kalarak Pensilvanya'ya sığınan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in öldüğü öne sürülüyordu. Köşe yazısında bu konuyu ele alan Hürriyet yazar Nedim Şener, Gülen'in koronavirüse yakalndığını ve hastalığı çok ağır geçirdiğini ifade etti. 

ÖRGÜT MENSUPLARINDAN DUA İSTEMİŞ

Gazeteci Nedim Şener, köşeyazısında, Fetullah Gülen'in yeni tip koronavirüse yakalandığını ve hastalığı çok ağır geçirdiğini belirterek kısmi felç geçirdiğini, bu nedenle örgüt mensuplarından dua istediğini ifade etti. Şener, ortaya çıkan son bilgilerin, FETÖ elebaşının çok yakınındaki kişilerden aldığı koronavirüs hastalığını atlattığı yönünde olduğunu,ancak şeker, tansiyon gibi kronik hastalıkları yanında daha önce kalp ameliyatı geçiren ve stent takılan FETÖ elebaşı Gülen’in kalp ritminin ciddi biçimde bozukluk olduğunu söyledi.

Nedim Şener yazdı: Fetullah Gülen felç geçirdi!

Doktorlarının, vücudunun sağ kol ve bacağında kısmi felç gerçekleşen FETÖ elebaşına ilaç ve fizik tedavi önerdiğini söyleyen Şener, Gülen'e stresten mutlaka uzak kalması gerektiğinin tavsiye edildiğini belirtti. FETÖ elebaşının yanındaki yöneticiler bu durumu örgüt tabanı üzerinde kullanmaktan gecikmediklerini vurgulayan Şener, örgüt tabanına, “Türkiye’deki sıkıntılardan dolayı hocamız Fethullah Gülen çok ciddi şekilde rahatsızlandı” şeklinde mesaj gönderildiğini ve bu kişilerden dua istendiğini öne sürdü. 

EN ÜST YÖNETİM BİRİMİNDEN GÜLEN'E UYARI

Salgının bulaş riskinin bu kadar kolay ve hızlı olduğunu bildiği halde örgüt üyeleri üzerindeki etkisini kaybetmemek amacıyla, kendisine bilgi sızdırmak için ziyaretine gelen kişilerle daima yüz yüze görüştüğü bilinen Fetullah Gülen'in bu hareketi, FETÖ elebaşına en yakın isimlerden birisi olan ve örgütün en üst yönetim birimi ‘Baş Yüceler Şurâsı’ üyesi olarak bilinen İsmail Büyükçelebi tarafından sosyal medyada daha önce eleştirildi.

Nedim Şener yazdı: Fetullah Gülen felç geçirdi!

Büyükçelebi, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Yaşadığımız şartlar içerisinde hiç kimse kendisine bulaşmadığından emin olamaz. Hatır gönül deyip misafir kabul edenleri de aklım almıyor. Ciddi bir ikaz... Cemaat içerisinde bu kadar yayılmasına rağmen maskesiz insanlarla görüşenleri aklım almıyor" ifadelerini kullanarak Gülen'e uyarı mesajı göndermişti. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.