Pendik'in yeni kaymakamı belli oldu!

Pendik'in yeni kaymakamı belli oldu!

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı.Buna göre 427 mülki idare amirinin görev yerleri değişti. Bu bağlamda Pendik kaymakamlığına İstanbul İl vali yardımcısı Dr. Hülya Kaya atandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında "Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar" başlığı altında 427 mülki idare amirinin görev yerleri, kıdemleri de dikkate alınarak değişti. 

Buna kapsamda; Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'na Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Volkan Barış Göçmez, Kaçakçılık, İstihbarat, Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı'na Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcısı Gazi Levent Kurtoğlu, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi Dairesi Başkanlığı'na Derik Kaymakamı Hakan Kafkas atandı. Ayrıca, İller İdaresi, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri, Göç İdaresi, Hukuk Hizmetleri, Strateji Geliştirme genel müdür yardımcılıkları ve daire başkanlıklarına da atamalar yapıldı. 

Pendik'in yeni kaymakamı belli oldu  

PENDİK'İN İLK KADIN KAYMAKAMI HÜLYA KAYA OLDU 

Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle birlikte 200 den fazla ilçenin kaymakamı değişti. Alınan kararla birlikte Pendik'te emekliye ayrılan İlhan Ünsal yerine, daha önce İstanbul Vali yardımcısı olan Dr. Hülya Kaya atandı. Bu değişiklik ile Hülya Kaya, Pendik tarihinin ilk kadın kaymakamı olmuş oldu. 

Dr. Hülya Kaya'ya yeni görevinde başarılar dileriz. 

Pendik'in yeni kaymakamı belli oldu  

HÜLYA KAYA KİMDİR? 

Hülya Kaya 1974 yılı Akşehir doğumludur. Evli ve iki çocuk annesidir. 1999 yılında Konya Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başlamıştır. Sırasıyla Konya–Altınekin, Çorum–Oğuzlar ve Isparta–Yenişarbademli İlçelerinde Kaymakam Vekilliği yapmıştır. 2000-2001 yıllarında İngiltere’de yabancı dil eğitimi almıştır. Kaymakam adaylığını müteakip Aksaray–Eskil ve Adıyaman–Tut İlçelerinde Kaymakamlık, Kahramanmaraş’ta Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2008-2009 yıllarında İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır. 01.10.2009 tarihinden itibaren Konya–Sarayönü Kaymakamı olarak görev yapmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.