Prof. Dr. Sofuoğlu'nun skandal sözlerine tepki yağıyor!

Prof. Dr. Sofuoğlu'nun skandal sözlerine tepki yağıyor!

Sakarya Üniversitesi'nde görevli Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, AKİT TV'de katıldığı bir programda, üniversiteler hakkında söyledikleriyle gündem oldu. Kendisi de üniversitede çalışan hocanın okullar için yaptığı 'Fuhuş evleri' benzetmesi, eleştirildi.

Sakarya Üniversitesi'nde görevli Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, AKİT TV'de katıldığı bir programda, üniversiteleri eleştirmek için söylediği sözlerle sosyal medyada gündem oldu. Kendisi de bir üniversite çalışanı olan Sofuoğlu, Sabri Balaman tarafından sunulan 'Derin Kutu' programına konuk oldu. 

"GELİN BEN SİZİ GEZDİREYİM"

Z kuşağı için 'hedonist' genellemesinde bulunan Sofuoğlu, üniversitelerdeki derslere katılım oranına dikkat çekti. Derslere devam etmeyen öğrenci sayısının çokluğunu vurgulayan Sofuoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri” dedi. Bu ifadeler üzerine stüdyodaki diğer konukların tepkisini alan Sofuoğlu, “Gördüğüm var. İstisna değil. Gelin ben sizi gezdireyim. Komşular size söyleyecek, emlakçılar size söyleyecek. Siz nerede yaşıyorsunuz?” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Sofuoğlu'nun skandal sözlerine tepki yağıyor!

BİR TEPKİ DE AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK'TEN

Bu sözlerin sosyal medyadan yayılması üzerine Sofuoğlu'na eleştiriler çığ gibi büyürken, o ifadelere bir değerlendirme de AK Parti sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi. Kişisel Twitter hesabı üzerinden konuya değinen Çelik, üniversitelerle ve gençlerle gurur duyduklarını belirterek onlar için yapılan her türlü çirkin açıklamayı reddettiğini ve kınadığını ifade etti. 

 

HEDONİST NEDİR?

Hazzın mutlak anlamda iyi olduğunu, insan eylemlerinin nihai anlamda haz sağlayacak bir biçimde planlanması gerektiğini, sürekli haz verene yönelmenin en uygun davranış biçimi olduğunu savunan felsefi görüşe sahip kişilere hedonist denir. Onlar için sadece ve en temelde haz duygusu vardır. Tüm eylemlerini haz alma dürtüsü üzerine gerçekleştirirler. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.