Temizlik hastası olduğunu iddia ettiği eşine boşanma davası açtı

Temizlik hastası olduğunu iddia ettiği eşine boşanma davası açtı

Antalya'da bir çocuk babası Ali Ö., temizlik hastası oldupu gerekçesiyle eşine boşanma davası açtı. Evde rahat hareket edemediğini belirten adam, sıpıntı muamelesi gördüğünü ve esşyaların silinmekten eskidiğini öne sürdü.

Antalya'da açılan bir boşanma davasında traraflardan Ali Ö., temizlik hastası olduğunu iddia ettiği eşinden ayrılmak istediğini ve çocuğunun velayetinin tedbiren kendisine verilmesi gerektiğini belirtti. Evdeki eşyaların silinmekten eskiğini iddia eden eş, evde rahat hareket edemediğini ve sığıntı muamelesi gördüğünü, bu nedenle boşanma kararına vardığını ifade etti. 

Temizlik hastası olduğunu iddia ettiği eşine boşanma davası açtı

"EVLENDİĞİMDEN BERİ BİR GÜN MUTLU OLMADIM"

Antalya'nın Kepez ilçesinde yaşayan 1 çcouk babası 40 yaşındaki Ali Ö., aile mahkemesinde, eşi S.Ö.'den boşanmak için dava açtı. 2012 yılında görücü usulü evlenen çiftin boşanmak istemesinin nedeniyse kadının temizlik hastası olduğu iddiasıydı. Dava dilekçesinde, eşinin evlenmeden önce hastalık niteliğindeki temizlik takıntılarını kendisinden gizlediğini, bu durumu evlendikten bir hafta sonra kendisinin fark ettiğini belirten Ali Ö., evlendiğinden beri çok zor günler geçirdiğini ve bir gün bile mutlu olmadığını, bunun sebebinin ise eşinin ağır derecede temizlik hastası olmasına bağladığını ifade etti. 

Temizlik hastası olduğunu iddia ettiği eşine boşanma davası açtı

"KİMSENİN EVE GİRMESİNE MÜSAADE ETMİYOR"

İsten geldiği zaman hemen eve giremediğini çünkü eşinin doğruca banyoya gitmesini söylediğini iddia eden koca, kendis evinde dilediğince hareket edemediğini, oturup kalktığpı her an tedirginlik duyduğunu çünkü sürekli etrafı kirlettiüği iddiasıyla eşi tarafından azarlandığını öne sürdü. Evdeki mobilya, kapı ve camların sürekli silinmekten artık aşındığını, bu nedenle 40 bin lira civarında zararı olduğunu söyleyen Ali Ö., eşinin günde bir paket ıslak mendili, 2 - 3 günde bir çamaşır suyunu tükettiğini, bu sebeple aylık 600 - 700 lira civarında temizlik masrafı olduğunu belirterek "Her sabah yattığım yorganı, yastığı, çarşafı yıkayıp, yatağı temizliyor. Kendi evimde sığıntı muamelesi görüyorum. Arkadaşlarımı, akrabalarımı hatta anne-babamı dahi evime çağıramıyorum. Eşim, evi kirleteceği bahanesiyle hiç kimsenin eve girmesine müsaade etmiyor." ifadelerini kullandı.

Temizlik hastası olduğunu iddia ettiği eşine boşanma davası açtı

"AYAK BAĞI OLMASIN DİYE ÇOCUĞU ODAYA KAPATIYOR"

Eşini tedavi ettirmek istediğini fakat bundan da bir sonuç alamadığını ve eşinin temizlik takıntısının devam ettiğini belirten Ali Ö., çocuğu olduktan sonra eşinin düzeleceğini düşündüğünü fakat umdupu gibi olmadığını, özellikle bebeğin doğumuyla hayatının çileye döndüğünü iddia ederek dava dilekçesinde "Çocuk doğduktan sonra eşim yatağını ayırdı. Evlilik sadece kağıt üzerinde kaldı. Çocuğumu düşünerek, kimseye bir şey demedim. Ancak bana olan ilgisizliğini çocuğa da göstermeye başladı. Çocuğun ağlamalarına aldırış etmeden, onunla ilgilenmek ve şefkat göstermek yerine temizlik yapmaya devam etti. Dahası bebeğin altını değiştirirken, bezi kirlettiği için sinirlenip bağırıyor. Bezdeki kakanın bulaştığı zıbınları ve kıyafetleri bebeğin üzerindeyken makasla kesip, yırtarak atmaya başladı. Saatler süren temizlik boyunca çocuğun ortada dolanıp, ayak bağı olmaması için onu odaya kapatıyor." ifadelerine yer verdi. 

Temizlik hastası olduğunu iddia ettiği eşine boşanma davası açtı

"EVLİLİĞİMİ İNSANÜSTÜ BİR ÖZVERİYLE AYAKTA TUTMAYA ÇALIŞTIM"

 

2018 yılında karısının evi terk ettiğini fakat akrabaların araya girmesiyle geri geldiğini, kendisinin evliliğini en başından beri insanüstü bir özveriyle ayakta tutmaya çalıştığını ancak artık boşanmaktan başka seçeneği kalmadığını belirten Ali Ö., çocuğunun velayetini de üstlenmek istediğini vurgulayarak "Bebeğiyle ilgilenmek, oyun oynamak ve gelişimine destek olmak yerine onu bir odaya kapatıp, saatlerce temizlik yapmaktadır. Bu sebeple küçük çocuğun boşanma davası devam ederken tedbiren velayetinin bana verilmesini istiyorum." dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.