Yaşar Gürhan, 59 yıldır unutulmaya yüz tutmuş mesleğini devredecek çırak arıyor

Yaşar Gürhan, 59 yıldır unutulmaya yüz tutmuş mesleğini devredecek çırak arıyor

Kırıkkale'de 68 yaşındaki ayakkabı tamircisi unutulmaya yüz tutmuş mesleğini 5 metrekarelik dükkanında 59 senedir devam ettiriyor. Yaşına aldırış etmeden her gün dükkanını açan ayakkabı ustası, mesleği devredecek çırak bulamıyor.

Kırıkkale'de 68 yaşındaki ayakkabı tamircisi unutulmaya yüz tutmuş mesleğini 5 metrekarelik dükkanında 59 senedir devam ettiriyor.

Kırıkkale'de yaşayan 68 yaşındaki Yaşar Gürhan, 9 yaşında çırak olarak başladığı ayakkabı tamirciliğini 59 yıldır sürdürüyor. Yaşına aldırış etmeden her gün iş yerinin kapısını açan Gürhan işini aşkla yapmaya devam ediyor. 5 metrekarelik dükkanında ayakkabıları tamir eden Gürhan, mesleği devredebilecek çırak bulamıyor. Kendisinin mesleğin son ustalarından olduğunu ifade eden Gürhan, mesleği sayesinde yıllarca ekonomik geçimini sağlayarak 4 çocuğunu büyüttüğünü söyledi.

Yaşar Gürhan, 59 yıldır unutulmaya yüz tutmuş mesleğini devredecek çırak arıyor

"BU DÜKKAN SAYESİNDE EV GEÇİNDİRİP 4 ÇOCUĞUMU EVLENDİRDİM"

İlkokulu bitirdikten sonra mesleğe başladığını kaydeden Yaşar Gürhan, "İlkokul 5'i bitirdikten sonra bu mesleğe çırak olarak başladım. 9 yaşında başladığım mesleğe 59 senedir devam ediyorum. Dükkanımdan emekli oldum. Bu dükkan sayesinde ev geçindirip 4 çocuğumu evlendirdim. 7 tane torunum var, onlara bakıyorum. Allah'a şükürler olsun, böyle geçinip gidiyoruz. Meslekte çırak yetişmiyor. Çırak olmayınca meslek ölüyor. Başka yapacak bir mesleğim yok. Ölene kadar işimi sürdüreceğim" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.